Sharpsafe-riskijäteastia, 0,2 l, neulanpoistoaukko

Tuotenumero: 51733430
Myyntierä: 1 / Kappale

Varastossa

Pienikokoinen, kapea riskijäteastia on suunniteltu liikkuviin yksiköihin, ambulansseihin ja kotinäytteenottajille. Neulanpoistoaukko insuliinikynäneulojen poistoon.

Rakenteeltaan vahvat Sharpsafe riskijäteastiat on suunniteltu erityisesti neula-astiaksi, pistävien ja viiltävien jätteiden turvalliseen käsittelyyn. Neliskanttisen muotonsa ansiosta astiat ovat tukevia, täyttyvät maksimaalisesti ja vievät mahdollisimman vähän pöytä- ja varastotilaa. Selkeät merkinnät helpottavat tuotteiden oikeaa käyttöä. Sharpsafe astiat voidaan sulkea helposti väliaikaisesti, ja lopullisesti siten ettei astiaa voi enää avata uudelleen.

Riskijäte -tuoteryhmämme sisältää laajan valikoiman eri kokoisia Sharpsafe-astioita sekä kaikkiin tiloihin löytyvät kiinnikkeet ja kärryt astioiden ergonomiseen sijoitteluun.

Sharpsafe riskijäteastiat täyttävät ISO 9001:2015, ISO 140001 ja ISO 23907:2022 standardien vaatimukset sekä rakenteensa että merkintöjen osalta ja ovat UN-tyyppihyväksyttyjä kliinisen jätteen kuljetukseen.

Mitat: 146 x 37 x 79 mm
Paino: 55 g

Myyntiyksikkö 1 kpl
Tukkupakkaus 100 kpl

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.

Poikkeus aukioloajoissa 17.9 -asiakaspalvelussa

Asiakaspalvelumme on suljettu torstaina 17.9. klo 11.30 alkaen henkilöstökoulutuksen vuoksi. Palvelemme jälleen normaalisti perjantaina 18.9. klo 8.00 alkaen. Kiitämme ymmärryksestänne ja pahoittelemme mahdollisesti aiheutuvaa haittaa. Huomioittehan, että tuotteiden toimituksiin saattaa tulla pieniä viiveitä sulun aikana.